10.06.2021

Rusų kalbos pamokos planas apie temą "daiktavardis". Rusų kalbos pamokos planas "Natūralus daiktavardis" pavadinimo daiktavardis


Santrauka pamoka

Mokytojas:Berezina Margarita Vladimirovna.

Dalykas:rusų kalba

Klasė:3

Programa:N. A. Chuhrakova Umk "Perspective pradinė mokykla"

Pamokos tipas:pamoka, mokanti naujų žinių

Tema: "Daiktavardis" Noun "

Tikslai pamoka:

Švietimo -supažindinti vaikus su daiktavardio morfologiniais ženklais. Organizuoti veiklą, skirtą sisteminti žinias apie temą; Sukurti reikšmingas ir organizacines sąlygas su mokslinių tyrimų ir grupės darbo forma (dirbti poromis, grupėmis), kad būtų sukurta tema mokymosi įgūdžių ugdymas, suformuoti gebėjimą įsivaizduoti kalbos daiktavardį kalboje;

Besivystantis -skatinti kalbų, komunikacinės ir pažinimo kompetencijos ugdymą, įgūdžių ugdymą bendrauti dialogo procese, atlikti savikontrolę ir savigarbą; skatinti studentų rašytinės ir žodinės žodžio kultūros plėtrą;

Didinti -atlaisvinkite meilę gimtąja kalba iš studentų, kad būtų sukurta atsakomybė už grupės veiklą ir asmeninę atsakomybę už savo veiklą grupėje.

Planuojami rezultatai:

Asmeninė mediena:

Savęs apsisprendimas: Studentų pasirengimas ir gebėjimas savarankiškai vystytis.

Matycy.: Mokymosi ryšių nustatymas tarp švietimo veiklos ir jo motyvo tikslo (tai nurodoma, kas).

Moraliai - etinė orientacija: Geras požiūris į kitas nuomones, bendradarbiavimo įgūdžius įvairiose situacijose, gebėjimas nesukurti konfliktų ir rasti prieštaringų situacijų rezultatus.

Meta-nuotoliniai rezultatai:

    Reguliavimo mediena:

Tikslavimas: Švietimo užduoties formulavimas remiantis žinoma, kas yra žinoma, ir kas dar nėra.

Planavimas: Nustatykite veiksmų seką, atsižvelgiant į galutinį rezultatą.

Vertinimas: Suvokimas apie asimiliacijos kokybę ir lygį.

Savireguliacija:rinkos koncentracija įveikti intelektinius sunkumus, emocinės būsenos stabilizavimą įvairioms užduotims spręsti.

    Kognityvinė mediena:

Bendroji švietimo priemonė: Semantinis skaitymas ; nepriklausomai sukurkite veiklos algoritmus sprendžiant įvairių pobūdžio problemas.

Piktograma - simbolinis:naudokite piktogramą - simbolinius įrankius problemoms spręsti.

Informacija:reikalingos informacijos paieška ir atranka, jos analizė.

Galvosūkis:sukūrimas priežastinių santykių, apibendrinimo.

    Komunikacinė mediena:

Bendradarbiavimas iniciatyva:parodyti veiklą bendradarbiaujant siekiant išspręsti komunikacines ir pažintines užduotis;

Komunikacijos valdymas:ginčant savo poziciją ir koordinuoja jį su partnerių pareigomis bendradarbiaujant kuriant bendrą sprendimą bendroje veikloje .

Įranga:

Kompiuteris ir projektorius, vadovėlis, didaktiniai testai, darbo knygos, įrašai ant lentos: "Kartu, bet koks darbas teigia," "Darbas po rankovių", "Dirbančios džiovintos rankovės".

Metodas: Dalinė paieška.

Organizacijos forma: Individualus, priekinė grupė.

Loginė pamoka:

motyvacija - žinių, įgytų anksčiau - probleminės situacijos sukūrimas - Mikrodukto tyrimai - Sisteminis - savikontrolė ir savęs vertinimas - Pamokos apsvarstymas - Namų darbas

Pamokos planas:

1. Teigiamos mokinių veiklos motyvacijos organizavimas.

2. Studentų žinių apie temą aktualizavimas.

3. Darbo padėtis.

4. Pamokos temos formulavimas. Nustatyti pamokos tikslus.

5. Mikrodo organizavimas.

6. Sistemos studentų žinių apie temą. Dirbti porose.

7. Savikontrolės įgūdžių ir savigarbos formavimas.

8. Pamokos sumavimas

9. Atspindėjimas

10. Namų darbas

Klasių metu

Etapo pamoka

Mokytojo veikla

Mokinių veikla

Maistas

universali mokymosi veiksmai

I. . Motyvacija mokymo veiklai

Tikslas: Sukurti studento atsiradimo sąlygas

vidaus poreikiai įtraukiant į švietimą

Šypsotis vieni kitus, vaikai! Sėdėkite patogiai, uždarykite akis, nuleiskite galvą ant rankų.

Aš esu mokykloje pamokoje.

Dabar pradėsiu mokytis.

Džiaugiuosi.

Mano dėmesys auga.

Aš, kaip skautininkas, aš pastebiu viską.

Mano atmintis yra stipri.

Galva yra aišku.

Aš noriu mokytis.

Aš esu pasirengęs dirbti.

Dirbkite!

Vaikai tyliai kartoja mokytojas.

Asmeninis: sense formavimo veiksmai

mokymosi bendravimo nustatymas tarp tikslo

švietimo veikla ir jo motyvas.

Reguliavimo: įvartis.

Komunikacinis:

Kaligrafinė minutė

Kartu, bet koks darbas.

Kaip suprantate žodžio reikšmę teisė?

Paaiškinkite patarlės reikšmę.

Tikiuosi, kad mūsų bendradarbiavimas atneš mums sėkmės ir pasitenkinimo!

Speake pasiūlymą laikydamiesi kaligrafijos taisyklių.

Komunikacinis: gebėjimas išreikšti savo mintis su tikslumu, kalbos valdymu pagal rusų kalbos normas.

Ii. . Studentų žinių apie temą aktualizavimas. Sukurti problemą.

Tikslas:organizuoti mokytojo aktualizavimą

problemų pakankamoms veiksmų būdai

sakydamas naują medžiagą.

Kokias kalbos dalis prisimenate? Ar sutinkate su teiginiu, kad visos kalbos dalys atsako į tą patį klausimą?

Turiu pažįstamą berniuko geną. Jis yra įpratęs daryti rankoves. Ką tai reiškia?

Jis mano, kad visos kalbos atsako klausimai, kurie? Tai kas?

(Slide.2)

Ar tai teisinga? Pabandykite jį paaiškinti, kokia yra jo klaida.

Komunikacinis: akademinio bendradarbiavimo planavimas su mokytoju ir bendraamžiais.

Pažinimas: logiška - objektų analizė, siekiant nustatyti ženklus.

Reguliavimo: kontrolė, koregavimas, vertinimas, prognozavimas, tikslas.

III. . Suformuokite pamokų temą. Nustatyti pamokos tikslus.

Tikslai:

1) Nustatykite sunkumų priežastį.

2) Organizuoti akivaizdų arba skatinančią dialogą dėl probleminio paaiškinimo naujų žinių.

Siekiant padėti genui, šiandien tapsime šiuo metu mokslo darbuotojais. Pažvelkite į klausimus, kuriuos paprašė geno, nustato, kuri kalbos dalis atsako į šiuos klausimus.

Suformuluokime teminės pamoką.

Kokias užduotis susiduria su mumis? Ką mes mokomės?

(3 stiklo numeris)

Noun.

Reguliavimo: įvartis.

Komunikacinis: sąrankos problemos.

Pažinimas: bendra švietimo -nepriklausomas paskirstymas, tikslo formulavimas;

galvosūkis -problemos formulavimas.

IV. . Mikrobų organizavimas, siekiant nustatyti daiktavardio morfologinius požymius

Tikslas: Plėtoti gebėjimą rasti atsakymus į probleminius klausimus, atneškite vaikus savarankiškai užbaigti veiksmų metodą su informacija.

Darbas grupėse

Gene atnešė mums paslaptingas brėžinius. Kas tai?

(Skaidimas №4)

Padėkime jums išspręsti.

Kokį klausimą jie atsako, kokia kalba yra?

Kas yra įprasta su šiais žodžiais? Girkite!

Ką jie skiria?

Toliau išspręsti puolimus.

(5 skaidrių numeris)

(Koks klausimas atsakymas, ką jūs žymite?)

Tarp šių žodžių suformuluotas žodis buvo paslėptas. Raskite, rašykite už nešiojamąjį kompiuterį.

Taigi, kokia kalba yra atsako į klausimus, kurie? Tai kas? Ir nurodo objektus?

Šiandien mes sužinosime apie šią kalbos dalį daug naujų dalykų ir net statyti "namą" už tai.

(6 stiklo numeris)

Ir čia yra šio nuostabaus "namų" stogas. Skaityti daugiau ir vieną aukštą. Taigi, ką mes žinome apie vardo daiktavardį?

Parašykite 2 daiktavardžius, skambindami į visus du dalykus.

Ir dabar aš bandysiu atspėti bent vieną žodį, kad nė vienas iš jūsų neįrašė: draugystė.

Ar tai tinka? Įrodyti.

(SLIDE NUMERIS 7)

Pagalvokite, ir šie žodžiai bus mūsų namų gyventojai?

Ką jie žymi?

Norėdami sužinoti, kurie pavadinimai subjektai suteikia vardo daiktavardis, mes dirbsime grupėse.

Bet pirmiausia prisiminkime pagrindines darbo grupes taisykles:

1) Aš girdėsiu ir klausysiu.

2) vidutinio sunkumo ginčytis, bet ne ginčytis.

3) Tinkamai paskirsto pareigas tarp grupės narių.

4) Atminkite, kad kartu galite padaryti daug daugiau nei kiekvienas atskirai.

Ant stalų turite atskirų kortelių. Jie nurodo jūsų grupės numerį.

1 Grupė išleidžia stulpelio žodžius, žyminčius elementus.

2 Grupė atsisako stulpelio žodžių žymi nurodant būsenas.

3 grupė atsisako žodžių, žyminčių pobūdžio reiškinius.

4 Grupės klausimai žodžiai, žymintys įvykius.

1. Perskaitykite žodžius:

Cukrus, atostogos, džiaugsmas, karvė, susitikimas, šaltis, liūdesys, šiluma, jaudulys, dviratis, sniegas, šventė, žemės drebėjimas, miegas, knyga, spektaklis.

2. Aptarkite grupėje ir užrašykite tik tuos žodžius, nurodančius nurodytas pavadinimus.

Grupių darbo tikrinimas.

Skaidrių numeris 8.

Ką reiškia daiktavardis?

Tai bus antrasis mūsų namų aukštas.

(SLIDE NUMERIS 9)

Tikrieji mokslininkai yra mokslininkai, kurie suras raktą į bet kokį mįslę.

(SLIDE NUMERIS 10)

Tarp nustatytų raidžių buvo nuoširdūs žodžiai. Surask juos.

Ką galite pasakyti apie šiuos žodžius?

Ar tai įmanoma įterpti šiuos žodžius? Kodėl? Įrodyti.

O ką galite pasakyti apie daiktavardžių, atsakingų už tai, kas?

Šauniai padirbėta! Čia yra dar vienas mūsų namų aukštas.

(Skaidimas №11)

Taigi, ką mokėjote tyrimo metu? Žvelgiant į algoritmą, pasakykite apie daiktavardio požymius.

Mokiniai atspėti skaidrių numerio 4 pakeitimus.

Atsakykite į klausimą Kas?

Daiktavardis.

Vaikai išsprendžia 5 skaidrių numerio taisyklius.

Aš atsakau į klausimą?

Elementai.

Vaikai rašo: bausmė.

Daiktavardis.

Pavadinimas yra daiktavardis atsako į klausimus, kurie? ką? ir žymi objektus.

Frost - gamtos fenomenas, džiaugsmo sąlyga, susitikimas - įvykis.

Lapė, kengūra, dramblys, briedis, lokys, vilkas.

Gyvūnai, daiktavardžiai, atsakykite į klausimą, kas?

Reguliavimo: Planavimas, prognozavimas.

Komunikacinis: Bendradarbiavimas paieškos ir informacijos paieškos.

Pažinimas: modeliavimas;

galvosūkis - problemos sprendimas,

loginio argumentavimo grandinės statyba, įrodymas, hipotezės ir jų loginis pagrindas.

Asmeninė mediena:

Apibrėžkite bendrąsias taisykles visiems;

Apibrėžkite darbo grupes taisykles;

Įvertinkite virškinamą turinį (remiantis asmeninėmis vertybėmis).

Metodas (mediena)

reguliavimo: dirbti su siūlomu planu; pateikti savo hipotezes, pagrįstą švietimo medžiaga;

išskiria teisingą užduotį iš neteisingų;

atlikti savikontrolę;

pažinimas:

naršykite vadovėlį;

eikite į savo žinių sistemą (apibrėžti žinių / nežinojimo ribas); sugebėti rasti ir paskirstyti reikiamą informaciją; galėsite palyginti, paskambinus palyginimo kriterijus;

komunikacinis: klausykitės ir supraskite kitų kalbą;

kad galėtumėte išreikšti savo mintis su pakankamu ir tikslumu turėti dialoginę kalbos formą pagal gramatines ir sintaksines gimtosios kalbos normas.

V.PizkultMinutka.

Akių gimnastika.

VI. Studentų žinių apie temą sisteminimas. Dirbkite Parach

Tikslas: sisteminti ir apibendrinti ištirti medžiagą; Atskleisti spragas, kad būtų galima koreguoti žinias.

Darbas su Notebook.

TPO1, pratimas 13, p. 19

(Atidarykite atvirkštinį žodyną On-in. Parašykite pirmuosius visų liementų daiktavardžius, tada visi negyvai).

Mokytojas pataria vaikams dirbant poromis platinti pareigas.

Daugiafunkcinis.

Patikrinkite darbą poromis.

Skaidrių numeris 12.

Atlikite pratimus poromis.

Metodas (mediena)

Reguliavimo: išskiria teisingą užduotį iš neteisingų; Pratimai savikontrolė.

Pažinimas: atlikti švietimo medžiagos analizę;

komunikabilus klausytis ir suprasti kitus; Gebėjimas su pakankamu išsamumu ir tikslumu išreikšti savo mintis.

VII. . Savikontrolės įgūdžių ir savigarbos formavimas

Didaktiniai testai tema "Noun"

Darbas su algoritmu -

(Pristatymas №13 )

Reguliavimo. \\ T : Kontrolė, koregavimas, paskirstymas ir suvokimas apie tai, kas jau buvo išmokta ir kas vis dar yra asimiliacija, suvokimas apie asimiliacijos kokybę ir lygį.

Asmeninis : Savęs apsisprendimas.

Viii. . Pamokos sumavimas

Tikslas: Sisteminti studijuojamą medžiagą, prisidėti prie jos supratimo, praktinės veiklos naudojimo.

Pamokos pradžioje sakėme, kad berniuko berniukas buvo naudojamas daryti viską po movos ir todėl padarė klaidų.

Perskaitykite du frazę ir pasakykite man, kuris ateina į jūsų darbą pamokoje:

- "Darbas po rankovių"

- "Darbas, turintys rankoves"

Ir kas padėjo mums pasiekti sėkmę mūsų darbe?

Taigi, mes galime visiškai pasakyti su visišku teise: "Kartu, bet koks darbas"!

Kas yra pamokos tikslas? Ar mes pasiekėme?

Asmeninė mediena: užmegzti ryšį tarp veiklos tikslo ir jo rezultato.

Komunikacinis: sugebėti išreikšti savo mintis su pakankamu ir tikslumu.

IX. . Atspindys

Tikslas: suformuoti mokymosi gebėjimą atlikti savo mokymo veiklos savianalizę.

Kiekvienas studentas turi lapą su dviem svarsčiais:

Įdomu pamoka mano dalyvavimas

Vaikinai, turite lapą su dviem svarstyklėmis ant stalo. Įvertinkite šią pamoką: kaip įdomu tai atrodė. Dabar vertiname savo darbą pamokoje, kaip aktyviai kiekvienas iš jūsų dalyvavo diskusijoje, atliko praktinį darbą.

Svarstymų rezultatų diskusija.

Pamoka baigėsi. Dėkojame už pamoką!

Komunikacija : įgūdžiai su pakankamu išsamumu ir tikslumu, kad išreikštumėte savo mintis.

Pažinimas: atspindys.

Asmeninis: Modeliavimas.

X. . Namų darbai

Tikslas: konsoliduoti studijuotą medžiagą.

Mokymo pratybų skaičius 20 p. 28.

Perskaitykite daiktavardžių sąrašą.

Pieštukas, meškėnas, kortelė, balandis, vyras, dūmai, vilna, sraigė, kūdikis, voras.

Įdėkite klausimą kiekvienam iš jų: kas? ar kas?

Pagalvokite: Kodėl užduodate klausimą, kas?, Ir kitiems - klausimas?

Tada platinami žodžiai nuo pratybų dviejuose stulpeliuose: animaciniai daiktavardžiai ir negyvai.

Pažinimas:

Švietimo medžiagos analizė.

Komunikacinis:

klausykitės ir supraskite kitų kalbą.

Bibliografija:

1. Kalenchuk M. L. rusų kalba: 3 cl.: Tutorial: 3 / M. L. Kalenchuk, N. A. Churakova, T. A. Baikova. - 2-oji red., Veikti. - m.: Academniga / vadovėlis, 2012 - CH. 1.

2. Kalenchuk M. L. rusų kalba: 3 cl.: Tutorial: 3 / M. L. Kalenchuk, N. A. Churakova, T. A. Baikova. - 2-oji red., Veikti. - m.: Akademniga / vadovėlis, 2012 - CH. 2.

3. rusų kalba: nepriklausomo darbo užrašų skaičius 1: 3 Cl. / TA. Baikova, O.V. Malakhovskaya Ed. - m.: Akademiknig / vadovėlis, 2012 m

4. Rusų. Įrankių rinkinys. 3.Chracova N.A., Baikova T.A., Malakhovskaja O.V. - m.: Academniga / vadovėlis, 2012 m.

5. Kaip sukurti visuotinį mokymą pradinėje mokykloje: nuo veiksmo iki minties: mokytojo pašalpa [Tekstas] / [A.G. Asmolovas, G.V. Bumeraniečių, i.a. Volodarskay ir kt.]: Ed. A.G. Asmolova.- m.: Švietimas, 2008 - 151 p.

6. Pirminio bendrojo lavinimo pagrindinė švietimo programa [Tekstas] / sostas. E.S. Savinov.- m.: Apšvietimas, 2010. 204 p.

7. Federalinis valstybinis švietimo standartas pirminio bendrojo lavinimo [Tekstas] - m.: Apšvietos, 2009. 41 p.

Priedas 1

Pavardė Vardas ________________________________

1. Prijunkite rodykles

Daiktavardžiai

Patikrinta _________ Grupė: P redmet Rusijos data: ___________ Daiktavardžių vardų vertė.Daiktavardis, daiktavardžių gentis ir skaičius. reprodukcija, iš dalies paieška;
Imtuvai argumentas, ginčytinas, atrakcionai, pabrėžti;
Organizacijos organizacijos formaPraktinė pamoka
anagrama, tekstas "Mokslo mokslas"
І. Organizuoti laiką.
a / Pasakykite Sveikisu studentais; B. / Patikrinkite studentų lankomumą;į / patikrinti prieinamumą Į pamoką / švietimo reikmenis/ ІІ. Tikrinti namų darbusa / Studentai Skambučių tikslai ir namų darbų užduotys; b / darbas mokiniai tikrina pogrupių lyderius;
ІІІ. Žinių apibendrinimas ir sisteminimas* Darbas su vadovėliu

  • Išraiškingas tekstas Skaitymas Studentai / 1.2 grupė viename studente /
  • Klausimai: 1. Kodėl taip vadinamas tekstas?
6. Raskite sumas tekste, katė., Turėkite tik formąvienetai. \\ T Ir tik mn. h ..
  • Bandymo laikymasis: / lentelė /
j.R. PSO? ką? I.P. Duona mn.c. Namai
plg? Kas? ką? R.p. mašina
PONAS. ežeras
  • Anagram / skaidres /
  • hamaratic / gramatika /
  • plaukai / žodis /
  • ezhidap / Padeee /
  • nustebimas / klausimas /
  • dabartinis / Kas /
  • nekrisal / mažėja /
  • gilos / garsai /
  • kaklisa / Lexica /
  • tsetkas / tekstas /
  • kalba / kyzya /
Noun.- tai yra kalbos dalis, kuri apima žodžius, žyminčius objektus ir objektyvumą atsako į klausimus, kurie? Tai kas?:seamžinė, mergina, stalas, įkvėpimas, svajonė.1) Vyrai, pavyzdžiui: namai, tėvas, raktas, tramvajus(galbūt. \\ t Padėkite žodį "tai "); 2) į moterį, pavyzdžiui: Žemė, rankena, šalis, planeta(galbūt. \\ t Padėkite žodį "tai "); 3) į vidutinį, pavyzdžiui: kaimas, laukas, pilnas, sukilimas(galima pakeisti žodį "tai yra" ). Dauguma daiktavardžių turi uniformas. ir mn. h.miestas - miestai ). Tačiau kai kurie daiktavardžiai turi arba tik vienetai. h.valstiečių, asfalto) arba tik MN forma. h.Žirklės, turėklai). Daiktavardžiai priklauso ir mennayaSavo daiktavardžius- Tai yra asmenų, atskirų daiktų pavadinimai.Į savo vardus, daiktavardžiai apima:
  • pavardės (Pseudonimai, slapyvardžiai), žmonių, taip pat gyvūnų nikimas, vardai, patronimas.
  • geografiniai pavadinimai
  • astronominiai pavadinimai
  • laikraščių, žurnalų, literatūros ir meno kūrinių pavadinimai, gamyklos, laivai ir kt.
Norminiai daiktavardžiai- tai yra bendras visų homogeninių objektų ir reiškinių pavadinimas.Nominaliniai vardai gali eiti į savo (pavyzdžiui: žemę - sušaltą, žemęaš esu saulės sistemos planeta).Daiktavardžių pavadinimai animuoti ir negyvaiDaiktavardžių pavadinimai yra animuoti žmonių, gyvūnų pavadinimus ir atsakyti į klausimą, kas?Neaniški daiktavardžiai yra negyvenamieji pavadinimaiobjektai, taip pat augalų pasaulio objektai ir atsako į klausimą?Į negyvą Taip pat apima daiktavardžius, pvz., Grupę, žmones, minią, pulką, jaunimą ir kt.Daiktavardžių vardų skaičius.Daiktavardžiai naudojami vienaskaitos, kai jis ateina į vieną temą ir daugiskaitos, kai yra keletas objektų.Kai kurie daiktavardžiai naudojami tik vieninteliuose arba tik daugiskaitoje.
  • Identiškų asmenų rinkinio pavadinimai, daiktai (kolektyviniai daiktavardžiai): jaunimas, deforcija, studentai, žmonija ir kt.
  • Daiktų, turinčių tikrą reikšmę: asfaltas, geležis, braškės, pienas, plienas, šiurkštus, žibalas ir kt.
  • Kokybės pavadinimai arba ženklas: baltumas, piktadarys, vikrumas, jaunimas, šviežumas, mėlyna, tamsa, juoda ir kt.
  • Veiklos arba statuso pavadinimai: SKLET, pjovimas, vykdymas, pasiūlymas, deginimas ir kt.
  • Nuosavų vardų kaip vieno elemento pavadinimai: Maskva, Volga ir kt.
  • Žodžiai: našta, tešmuo, liepsna, tema
  • Kompozitinių ir suporuotų objektų pavadinimai: kelnės, svarstyklės, turėklai, vice, žnyplės, grėbliai, žirklės, šakės, sūpynės ir kt.
  • Medžiagų ar jų atliekų pavadinimai, likučiai: Belil, mielės, makaronai, grietinėlė, sėlenos, pjuvenų ir kt.
  • Laiko intervalų pavadinimai, žaidimai: hiperships, bamperiai, šachmatai, atostogos, diena, darbo dienos ir kt.
  • Veiksmų ir gamtos statuso pavadinimai: rūpesčiai, rinkimai, derybos, ūgliai, šalnų, diskusijų ir kt.
  • Kai kurie geografiniai pavadinimai: Karpatai, Fili, Gorki, Atėnai, Alpės, Sokolniki ir kiti rusų kalbos pavadinimų pavadinimai, šeši atvejai. Padega nustatoma klausimais. Susitikimas - kas? Arba tai, kas? Bausmė - kas? Arba tai, kas yra? ar ką? Prašymas - kas? Arba ką? Sertifikatas - kas? Ar ką siūloma - kas? Ar kas apie?
  • rasti žodį, su kuriuo šis daiktavardis yra susijęs;
  • iš šio žodžio į daiktavardžio pavadinimą.
  • Pakartokite taisyklę daiktavardžių pavadinimų atveju.
  • Akmuo šiais daiktavardžiais: elgesys, halmas, žmogus
  • Žaidimas "Kas bus daugiau žodžių-daiktavardžių?"
valstybė Kazachstano teismas Kazachstano kompozicijos Han Dar tvarka ir kt.
  • Aš paprašysiu vaikų parodyti tik gestus ir veido išraiškas "Kaip buvo profesija?"

Tema: "Natūralus pavadinimas kaip kalbos dalis"
Tikslai pamoka:
Mokymas ir mokymas: Saugokite ir apibendrinkite informaciją apie daiktavardio pavadinimą, mokėsi pradinės mokyklos kursui.
Intelektuali vystymasis: Sukurkite mąstymą, gebėjimą palyginti, klasifikuoti, plėtoti savigarbą.
Švietimas: ugdyti susidomėjimą šiuo klausimu, komunikaciniais gebėjimais, elgesio kultūra, formuoti bendradarbiavimo įgūdžius

Mokymo formų: Švietimo bendradarbiavimas, individualus ir bendras mokymosi darbas, švietimo ir mokslinių tyrimų veikla, vertinimas ir atspindintis veikla.

Pamokos tipas: Kombinuotas. \\ T
Technologijos: Kuriant, problemos, pažangių, žaidimų, sveikatos taupymo, IRT elementai.

Metodai ir metodai, prisidedantys prie sėkmingos medienos formavimo:
Refleksyvios veiklos priėmimas
Mokymosi tikslų nustatymo metodas
Atviras diskusijų metodas naujų žinių
Sprendimų metodas ir probleminių užduočių ir situacijų aptarimas, atitinkanti moksleivių patirtį
Rezultatai: teoretikas ir praktikai - tai vaidmenys, kurie leido studentui pereiti nuo "I - studento" lygiu į "I - mokslininko" lygį.

Klasių metu

1. Org. momentas
- Sveiki, vaikinai. Atsisėskite. Džiaugiuosi matydamas savo linksmus veidus ir geras akis. Tikiuosi, kad pamoka atneš mums bendravimo džiaugsmą tarpusavyje.

2. Pamokos problemos ir užduočių nustatymas
Ankstesnėmis pamokomis pradėjome pakartoti kalbos dalis, ir šiandien noriu pradėti nuo mįsles, atsakymas, į kurį leisite nustatyti pamokos temą: "Aš jau seniai gyvenu šiame pasaulyje, duodu vardus į objektus. "
- Kokia kalba yra ši paslaptis? Kodėl taip manai?
- Tai teisinga, tai yra pavadinimo daiktavardis.

Perskaitykite pamokos epigrafą:
Natūralus pavadinimas - kalbos kalba.
L.V. Suspensky.
- kalbėti šį pareiškimą.

Paaiškinkite brūkšnio formuluotę.

(Dėl šio patvirtinimo teisingumo rodikliai nurodomi: Rusų už kiekvieną 100 žodžių yra 40 daiktavardžių).

Šiandien užrašykite nešiojamąjį kompiuterį, klasės darbą ir temos pamoką (pavadinkite daiktavardį kaip kalbos dalį).

Su pavadinimais daiktavardžiai, esate susipažinę su pagrindinėmis klasėmis. Šiandien pamokoje jūs išplėsite savo žinias apie šią kalbos dalį: susipažins su daiktavardio prasme, atskleis savo morfologinius ženklus ir sintaksinį vaidmenį.
"Taigi, kad jūs nesate nuobodu, noriu jums pasiūlyti šiek tiek kelionės." Ir padėti jums šioje kelionėje bus simboliai iš karikatūros "Masha ir lokys". Bet prieš išvykdami į kelionę, mes turime grandinę kelią iš anksto, t.y. Turime nustatyti maršrutą. Jūsų stalas kiekvienas turi maršruto sąrašą, tai rodo mūsų kelionės kelias.
Visi pateiks taškus į šiuos lapus. Eikite į kelią!
Sąrašas. \\ T
Nėra sustabdymo taškų
1 "Identifikavimas"
2 "teorinis"
3 "morfologinis"
4 "SYNTAX"
Rezultatas:

3. Darbas su pamokos tema
1 STOP "IDENTIFIKAVIMAS"
- pirmuoju bandymu.
- Perskaitykite tekstą, suraskite daiktavardžių vardus, parašykite juos skliausteliuose, kuriuos jie atsako.
Liko liepos karšta diena. Įstrižai karšto spindulių saulė yra sudeginta sausa žemė. Storos dulkės pakilo ant kelio ir užpildė orą. Debesys vyko į didelį pūlingą debesį. Toli griaustinis griaustinis.

Kas yra daiktavardis? Ką tai reiškia? (Vardas daiktavardis - tai yra kalbos dalis, kuri reiškia prekę)

Kiekvienas iš jūsų gerai žino, kad vardas yra daiktavardis, atsako į klausimus? ar kas? Ir reiškia subjektą. Ar žodžiai - gerumas, gailestingumas, užuojauta yra dalykai? Faktas yra tai, kad kalbotyloje terminas "dalykas" naudojamas plačiai vertei. Tai yra objektų, dalykų, garsų, reiškinių, įvykių ir net savybių pavadinimas. Šiuo atžvilgiu daiktavardžių pavadinimai gali būti suskirstyti į dideles grupes.

Norėdami sužinoti, kurie pavadinimai subjektai suteikia daiktavardį, atliksime antrąją užduotį.

2 sustabdyti "teorinį"
Ant stalų turite kortelių.
1. Perskaitykite žodžius:
2. Aptarkite pora ir rašykite tik tuos žodžius ant lapų, rodančių šiuos pavadinimus. Dirbkite kartu, aptarkite šnabždesį.

Vaikas, Baikal, žirklės, baltos, miltai, mergaitė, bėgimas, lydeka, jaunimas, stalas, gaisras, langas, crupai, syanas, Rusija, šaudymas, mikrobai, grietinėlės, pokalbis, šviežumas, šuolis, katė, belgorodas, spektaklis

1 grupės pavadinimas grupė (vaikas, mergina, jaunas žmogus
2 Grupės dalykų pavadinimai (lentelė, langas, žirklės)
3 grupės medžiagų (grūdų, miltų, grietinėlės),
4 Grupės pavadinimai gyvų būtybių ir organizmų (katė, lydeka; mikrobų),
5. GROUP geografiniai pavadinimai (Rusija, Baikal, Belgorodas),
6 grupės faktų, įvykių, reiškinių (ugnies, našumo, pokalbio
7 Grupės pavadinimai Grupė (šviežumas, baltumas, mėlynas)
8 Grupės veiksmų pavadinimas (veikia, šuolis, šaudymas)

Fizkultminutka.
-Guys! Ar jums patinka žaisti? Man patinka žaisti. Tiesiog žaisti reikia naudos. Leiskite jums mokyti. Vaikinai, kai išgirsite daiktavardžių 1 deklaracijos pavadinimus - padarykite savo rankas, kai daiktavardio pavadinimas 2 mažėja, skamba - čiaudulys, o trečiųjų sparnai priešais juos.
Žiema, ryte, pamoka, jūra, naktis,

3 Stop "morfologinis"
Platinti daiktavardžius pagal gimdymą ir daryti išvadas.

Vanduo, laivas, naktis, kardas, lėkštė, langas, rugiai

Paskirkite daiktavardžius ant animuoto ir negyvo. Imtis išvesties.
Beržas, lapė, senoji moteris, lokys, hare, senas vyras, morkos, starlingas, langas, namas, pienas, pasakos, mergina, debesis.

Paskirkite daiktavardžius savo ir nominalijame.
Beržas, lapė, senoji moteris, lokys, hare, senas vyras, morkos, starlingas, langas, namas, pienas, pasakos, mergina, debesis.

Paskirstyti daiktavardžius nuo mažėjimo.
Mašina, tapyba, mama, dėdė, elnias, šalčiui, orkaitė, naktis, apvalkalas, saulė, dangus, žemė, šešėlis, diena, draugystė, vanduo, kelmas, debesis, upelis.

4 STOP "SYNTAX"
- Ar šis vaidmuo yra žodinis medis atliekamas pateiktuose pasiūlymuose.
Medis pakilo aukščiau namuose.
"Kozochor" matėme medį su sniegu baltu kamščiu ir ryškiu žaliu karūna.
Pine yra spygliuočių medis.
Dėl retų medžių buvo nustatyti balti namų namų.

Išvada: pasakykite mums apie daiktavardio sintaksinį vaidmenį

Mes artėjame prie maršruto pabaigos ir turėtų nustatyti save, kad sužinojome apie daiktavardį. Palyginkite savo žinias su vadovėlio taisyklėmis
Perskaitant taisyklę vadovėlio puslapyje 191

Papasakokite apie vardo daiktavardį pagal nuorodą

Pagalba
1. Daiktavardis - atsako į klausimus ...
Nurodo ...
2.Morfologiniai ženklai: savo ir ..., animuoti ir .... , Strypas (....), atsisakymas.
Skiriasi pagal numerius, atvejis
3. Pasiūlymas yra ...................................

Galutinis sustabdymo "patikrinimas"
Bandymas "Noun"
1. Raskite neteisingą pareiškimą.
A. Natūralus pavadinimas yra kalbos dalis, kuri reiškia elementą.
B. Daiktavardžiai keičiasi gimdymu.
B. Nuosavų vardų kalbos daiktavardžiai yra parašyti didžiosiomis raidėmis.
2. Nurodykite daiktavardio pavadinimą
A. Mobilumas B. Brelly V. Brave
3. Nustatykite, koks sakinio narys yra paskirtas žodis pasiūlyme
"Berezia papuošti miškus":
a) b) papildinys; c) aplinkybė.
4. Nustatykite daiktavardžių susidarymą: sąžiningumas, tačiau knygos.
5. Kas yra daiktavardis, vadinamas negyvamu dalyku?
Savęs išbandymas
Atsakymai
1. B.
2. A.
3. B.
4. Moterų
5. Neanėta

"5" - 5 teisingi atsakymai;
"4" - 4 teisingi atsakymai;
"3" - 3 teisingi atsakymai

4. Apskaičiuota.
5. Refleksija (tęsti frazę).
- Sugebėjau…
- Tai buvo įdomu…
- Buvo sunku…
- Dabar aš žinau…

6. Namų darbas:

Dėkojame už pamoką!

Norėdami naudoti peržiūrą, sukurti "Google" paskyrą ir prisijunkite prie jo: https://accounts.google.com


Peržiūra:

1.Contact. pamoka GEF įrankių UMK su komentarais dėl medienos susidarymo. Rusijos pamoka 3 klasėje temoje: "Noun"

3. Pagrindinis turinys.

Pamokos tipas: Pamokų "atidarymas" naujų žinių.

Veiklos tikslas: Gebėjimo formuoti daiktavardžių pavadinimus kalboje.

Švietimo tikslas: Koncepcinės bazės išplėtimas dėl naujų elementų įtraukimo į jį.

Didaktinis tikslas:

  • sukurti sąlygas informuotumo, refleksijos ir pirminio konsolidavimo naujos švietimo informacijos bloko IKT bloko.

Užduočių pamoka:

  • Suformuoti įgūdžius pripažinti animuotus ir negyvus, nominalius ir savo daiktavardžius;
  • Plėtoti gebėjimą palyginti ir daryti išvadas.
  • suformuoti universalius mokymosi veiksmus: asmeninius, pažintinius, komunikacinius, reguliavimo;
  • darbas su kalbos raida, gebėjimas rasti ir teisingai rašyti Orphogramas;
  • Šviesti susidomėjimą šiuo klausimu.

Pagrindinis didaktinis metodas:

  • iš dalies paieška.

Didaktinė reiškia:

  • mokytojas - pristatymas;
  • mokiniai - nešiojamojo kompiuterio, pamoka, nešiojamojo kompiuterio su spausdinimo baze, lentelė

Įranga:

  • "Rusų kalba" V.P. Kanakina, V.G. Goretsky - 3 klasė
  • kompiuteris + projektorius
  • Žymių lentos

Klasių metu

  • Klasės organizacija.

Mokytojas: Ilgai lauktas skambutis "Rang" -

Prasideda pamoka!

Būkite atsargūs, aktyviai dirbti ir manau, kad pamokos pabaigoje daugelis jūsų už savo gerą darbą gaus teigiamą vertinimą! (Studentai rašo puikų darbą ir numerį.)

Ii. Tikrinti namų darbus

III. Žinių aktualizavimas

(Dirbti porose.)

Užsirašykite ir padalinkite žodžius į 3 grupes. (Žodžiai parašyti ant lentos.)

Gulėti, vakaras, žolė, skristi, šviesa, žalia, lapė, laukai, sportas.

Kokį ženklą dalinatės žodžiais? (Kalbos dalyse.)

Kokie žodžiai priskiriami pirmajai grupei? (Gulėti, skristi, šviesa.)

Kokia kalba yra šie žodžiai? (Veiksmažodžiai.)

Kokie klausimai atsako į šiuos žodžius? (Ką daryti? Ką tai daro?)

Kokius žodžius rašėte antroje grupėje? (Vakaras, žalia, sporto.)

Kokia kalba yra šie žodžiai? (Būdvardžiai.)

Kokie klausimai atsako į antrosios grupės žodžius? (Ką? Ką? Ką?)

Kokius žodžius priskiriate trečiąją grupę? (Žolė, lapė, laukai.)

Kokia kalba yra šie žodžiai? (Daiktavardžiai.)

Kokie klausimai atitinka daiktavardžius? (Kas ką?)

Koks orthograma susitinka su jumis žodžiais? (Patikrinta nepalytame balsu į žodžio šaknį.)

Kaip jie patikrino nestabilų balsą žodžiais? (Patikrintas balsis yra patikrintas - stresas.)

IV. Veikla

Perskaitykite žodžius.

Sniegas, karvė, aliejus, šuo, mėlyna.

Koks žodis yra nereikalingas? Kodėl? (Mėlyna yra būdvardis.)

Kokia kalbos dalis daro likusius žodžius? (Daiktavardžiai.)

Ką žinote apie daiktavardį? Skaitykite ekrane.

(2, 3 skaidrės)

Žodžio temos pamoka. (Skaidimas 4.)

- Pateikite daiktavardžių pavyzdžius.

V. Dirbkite su pamokos tema

1. Darbas ant vadovėlio

UPR. 94 (55 psl.).

Skaitykite ir palyginkite žodžių žodžius.

Kokia kalbos dalis daro žodžius?

Kokie jie? (Rašymas.)

Koks skirtumas? (Stresas.)

Pavadinkite daiktavardžių, naudojamų daugiskaitoje, pavadinimus.

Atlikti rašytinį darbą.

(Patikrinti)

  • Pratimai rašant savo ir vardinius žodžius.

(Dirbti porose)

Dabar jūs dirbsite poromis. Ant žodžio ekrane. Parašykite kairėje stulpelyje savo pačių vardus ir dešinėje - nominalijame. Būk atsargus.(5 slydimas)

Yaroslavl, miestas, Dnipro, upė, Baikal, ežeras, Maxim Gorky, rašytojas, šuo, klaida, planeta, Mars.

(Patikrinkite.) (6 slydimas)

  • Dirbti su žodžiais iš žodyno

Atspėk mįsles.

Koks arklys žemė yra arimas,

Ir šienas nevalgo?

(Traktorius)

Lauke - panika

Į maišą - perlai.

(Kvieciai)

Raskite žodį traktoriaus ir kviečių rašybos žodyne.

Užsirašykite nešiojamojo kompiuterio žodžius.

Padaryti sakinį su žodžiaiskviečiai ir traktorius, užsirašykite nešiojamojoje knygoje.

(Traktorius plūgo lauką sėklų kviečiams.)

Prisiminkite šiuos žodžius.

Vi. Fizkultminutka.

(SLIDE 7.)

Kartą - rožė, ištraukta.

Du - išlenktas, išsklaidytas.

Trys - jūsų rankose trys medvilnės,

Galvos trys mazgai.

Keturi - plačiau.

Penki - banga.

Šeši - už stalą tyliai atsisėsti.

Vii. Nustatant ištirtą medžiagą

  • Dirbti vadovėlyje

UPR. 95 (55 psl.).

(Vaikai savarankiškai atlieka pratimą. Patikrinkite.)

Kokie žodžiai parašė didžiosiomis raidėmis? Pateikite pavyzdžių.

(Studentai skaito vieną iš vieno žodžių ir skambučių vardų savo.)

  • Pratimai raštu animuotus ir negyvus daiktavardžius. (Skaidimas 8.)

Platinti šiuos žodžius į dvi grupes: 1) žodžiai žymi animacinius objektus; 2) žodžiai, žymintys negyvus objektus.

Vamzdynas, veteranas, plakatas, valtis, dailininkas, peer, tramvajus, traktorius, studentas, cukrus, rogė, mokytojas, kviečiai, jaunas žmogus.

Kokie žodžiai parašė pirmąją grupę? Kodėl?

Kokie žodžiai priskiriami antrajai grupei? Kodėl?

Viii. Atspindys

Rašyti daiktavardžių vardus. Nurodykite jų gentį ir skaičių.

Pavyzdys: lentelė - m. r., vienetai h.(SLIDE 9.)

Švelnus, lapai, saulėtas, draugai, prisiminti, sumanūs, obuoliai, dangus, gražus, žvaigždė, prieplauka, katė, tylus, mėlynas, šaltas, erdvė, Maskva.

Kokie žodžiai išduoti? Kodėl?

Kokie žodžiai pasirodė esantys nereikalingi?

Ką pavadinimai reiškia daiktavardžius vienaskaitos? Daugiskaitoje? Pateikite pavyzdžių.

Kokie yra daiktavardžiai?

Kokie pavadinimai yra daiktavardžiai vadinami animuotais? Negyvas? Pateikite pavyzdžių.

IX. Apibendrinant pamoką

Kas šiandien žinai apie pamoką?

Kokius naujus žodyno žodžius sutikote?

Namų darbai.(SLICK 10.)

UPR. 96 (56 psl.).